Дерев’яні перголи являють собою кілька стоячих в ряд арок, з’єднаних між собою перекладинами. Така капітальна конструкція не переноситься з місця на місце, і не розбирається на час морозів. Її використовують для з’єднання будинку з альтанкою, як веранду біля будівлі, встановлюють над доріжками. Також вона стане в нагоді для створення тіні, вирощування винограду та інше.

Для яких цілей знадобляться перголи

Це архітектурне доповнення відрізняється простотою і особливою привабливістю. Щоб перголи для дачі вдало вписалися в навколишній ландшафт, необхідно приділити увагу їх формі і стилістиці виготовлення. Найбільш часто такі конструкції використовуються в наступних цілях:

  • Практична. За допомогою дерев’яних арок вирощують і збирають виноград та інші садові культури.
  • Декоративна. Встановлюють для прикраси ділянок цікавою спорудою, рослинами, які потребують підтримки за допомогою опор і красиво цвітуть.
  • Підсобна. У деяких випадках за допомогою таких виробів приховують підсобні споруди типу гаража або сараю.

Також перголи застосовують для організації комфортного дозвілля. Обплетені рослинами, вони створюють тінь, в якій облаштовують зону для відпочинку в спекотні дні.

Переважні характеристики конструкцій

Вивчаючи причини, через які варто купити такі ряди арок, варто відзначити переваги, які говорять на їх користь:

  • Надійність. Для створення пергол використовують деревину, що володіє чудовими експлуатаційними властивостями і довговічністю. Тому такі конструкції стоять цілими десятиліттями, прикрашаючи ділянку.
  • Екологічність. Сьогодні ці вироби можна побудувати з будь-яких матеріалів, вибір яких величезний. Але дерево має природне походження, тому відноситься до екологічно чистого матеріалу. Воно не шкодить навколишньому середовищу і не викликає алергічних реакцій.
  • Особливий стиль. Незважаючи на свою простоту, конструкція гармонійно поєднується з різними архітектурними стилями, вельми органічно виглядає в саду або на присадибній ділянці. До неї легко підібрати меблі при організації зони відпочинку.

Класичний дизайн, який не потребує додаткових елементів, створюється в найкоротші терміни. При будівництві нестандартних проектів, ціна пергол зростає. Багато нюансів і наявність додаткових елементів значно продовжує процес виготовлення. Зате в результаті на дачній ділянці з’явиться красива архітектурна родзинка, що привертає увагу гостей будинку.