Якісні меблі завжди вважалися окрасою будь-якого будинку. Особливо це стосується столу, за яким вся сім’я збирається для спільної вечері або чаювання. Ця прекрасна традиція дозволяє не тільки обмінятися новинами, а й відчути підтримку, поділитися чимось важливим і просто приємно провести час.

Тому і існує величезна безліч різних варіацій і дизайнерських рішень для цього типу меблів. Але обідній стіл з дерева залишається не тільки приємною класикою, а й вкрай універсальним рішенням. Такий стіл ідеально вписується практично в будь-який інтер’єр і доповнює більшість дизайнів. До того ж, такий тип матеріалу вважається більш традиційним і завжди залишається в тренді серед дизайнерів.

Важливі нюанси

Слід пам’ятати, що дерев’яні меблі мають цілу низку характеристик, як позитивних, так і негативних. Серед найбільш помітних і цінних переваг виділяються: 

  • грунтовність і масивність. При належному зверненні і догляді, дерев’яний стіл прослужить багато десятиліть;
  • приємна фактура. Дерево приємно виглядає і відчувається, воно створює атмосферу затишку і спокою в приміщенні;
  • безмежні можливості ремонту, реставрації та модифікації;
  • відмінно вписується в будь-який інтер’єр їдальні або кухні.

Природно, що дерев’яні столи, хоч і дещо обмежують політ фантазії при їх створенні, але залишаються вкрай зручними і функціональними. Розкладні столи, при необхідності, можуть вмістити достатню кількість гостей. А в складеному стані навіть невеликій сім’ї буде зручно дотягнутися до всіх страв. Розмір столу важливо враховувати, виходячи саме з цього параметра, щоб не захаращувати простір.

Непростий вибір

З урахуванням всіх переваг, було б помилкою промовчати про деякі особливості експлуатації та зберігання якісних дерев’яних меблів. Неправильне або грубе поводження зі столом може перетворити його в непоказний і відштовхуючий предмет в лічені місяці. Слід пам’ятати, що:

  • купити такий стіл можна тільки в перевіреному магазині, який завжди каже правду стосовно якості збірки;
  • як і будь-який натуральний матеріал, дерево схильне до впливу вологості, паразитів і механічних пошкоджень;
  • необхідно обов’язково покрити стільницю і ніжки спеціальним лаком. Також рекомендується використання обробної дошки для нарізання продуктів;
  • меблі з натурального дерева досить важкі, це важливо враховувати при виборі місця і транспортуванні.

Один з найбільш важливих нюансів – ціна. Хороші натуральні меблі завжди коштують дорого, але за десятиліття приємних вражень від експлуатації все витрачене компенсується.