Плінтус з дерева являє собою планку, виготовлену з масиву або шпони. Її використовують для обрамлення підлогового покриття, закриваючи зазори між стіною і підлогою. Незважаючи на те, що цей елемент може бути виготовлений з будь-якого матеріалу, при наявності дерев’яної підлоги плінтус теж повинен бути зроблений з лісоматеріалу.

Різноманітність вибору дерев’яних плінтусів

За допомогою цих підлогових елементів зовнішній вигляд приміщення набуває завершеного вигляду. Також вони допомагають приховати дроти і комунікації, розташовані по периметру підлоги.

Важливим етапом є вибір порід деревини, з яких вони будуть виготовлені. Класичним варіантом є плінтус із сосни, що володіє високою міцністю і довговічністю. Його зовнішній вигляд гармонійно впишеться в будь-який інтер’єр. Відмінна особливість таких оздоблювальних матеріалів – хвойний аромат, який наповнить приміщення, і доступна вартість.

Любителям цінних порід припаде до смаку плінтус з дуба. Він здатний підкреслити статус господарів будинку і додасть ексклюзивний штрих дизайну. Незважаючи на більш високу в порівнянні з іншими виробами ціну, чудова міцність і довговічність говорить на користь цього варіанту.

Також для виготовлення цих оздоблювальних матеріалів використовуються інші породи дерева. Наприклад, модрина високо цінується за стійкість до впливу вологи. Бук після спеціальної обробки стає еластичним, приймаючи задані форми.

Дерев’яні плінтуси та їх переваги

Перераховуючи переваги, якими володіє дерев’яний плінтус, варто виділити такі його основні переваги:

  • можливість використовувати різні види обробки: просочення, фарбування, прикраса декоративними елементами та інше;
  • матеріал екологічно чистий, тому безпечний для здоров’я людини і навколишнього середовища;
  • ціна залежить від використовуваної породи дерева і складності форми моделі;
  • деревина відрізняється естетичною привабливістю, респектабельністю, високою міцністю і тривалим терміном служби.

Завдяки широкому вибору матеріалу можна без зусиль підібрати відповідні варіанти відповідно до особистих вподобань і бюджету. Перед тим, як купити плінтуси, необхідно зробити виміри приміщення. Це допоможе запобігти помилки і не доведеться додатково замовляти елементи і чекати, коли їх виготовлять, щоб закінчити обробку будинку.