Така споруда будується не щороку, тому до її створення слід підійти уважно. Баня з дерева чудово утримує всередині тепло, при цьому її стіни продовжують «дихати», виділяючи непередаваний аромат. Найкраще вплив гарячої пари витримують добре висушені колоди листяних порід. Хвойна деревина від високої температури виділяє невелику кількість смоли.

Особливості використання лісоматеріалу для побудови бань

У сучасному будівництві використовують безліч варіантів основ з дерева. Серед них варто виділити такі основні різновиди:

  • Колоди. Традиційно дерев’яна лазня створювалася з колод дерев діаметром від 30 см, зрубаних взимку. Відсутність в деревині літніх соків зменшує кількість вологи, запобігаючи надмірній усадці конструкції.
  • Брус. За допомогою цього пиломатеріалу можна отримати рівні стіни однакової товщини. Його розміри підбираються залежно від середніх температурних показників в зимовий період.
  • Клеєний брус. Являє собою кілька склеєних між собою дощок. Завдяки особливостям матеріалу, зовнішню і внутрішню сторони конструкції не потрібно буде додатково обробляти.
  • Подвійний брус. Являє собою товсті дошки, простір між якими заповнено теплоізоляційним матеріалом. Використовується для створення максимально полегшеної споруди.

Стиль конструкції

При виборі варіантів конструкції потрібно вирішити, буде це російська або фінська лазня. Перша славиться комфортом і більш звичними умовами. Рівень вологості всередині неї досягає 70%, а температура – до 80 ° C. У сауні встановлюють додатково вентиляційну систему і парогенератор. Фінську баню часто роблять з кедра, що володіє цілющими властивостями, але ціна такої будівлі буде вище, ніж при використанні листяних порід.

Усередині російської лазні встановлюють піч з цегли. Побудувати її самостійно не вдасться, для цього необхідно знати особливості укладання. Всередині приміщення поділяються на передбанник, кімнату для відпочинку і парну. Часто до такої будівлі приєднують відкриту веранду або альтанку, щоб насолодитися відпочинком на свіжому повітрі.

Стіни лазні покриваються спеціальними складами, що запобігають появі паразитів і вберігають дерево від загоряння. Щоб прикрасити дах, варто купити керамічну черепицю, натуральний сланець або використовувати деревину.