Протягом багатьох століть деревина використовувалася для створення предметів інтер’єру. Різьблені дубові меблі прикрашали кабінети, їдальні кімнати в будинку дворян. Сьогодні такі вироби продовжують користуватися підвищеним попитом. Це пояснюється екологічністю, можливістю надавати будь-які задані форми, довговічністю. При виборі сорту необхідно враховувати фактуру, відтінок і механічні властивості вихідного матеріалу.

Популярні породи дерева

Серед лісоматеріалів, що використовуються в меблевому виробництві, лідируючі позиції займають:

  • Сосна. Ця м’яка деревина стійка до вологості, перепадів температури, гниття і легко впізнавана по легкому хвойному аромату. Соснові меблі приваблюють покупців естетичністю при помірному ціновому діапазоні.
  • Вишня. Використовується для створення елітних корпусних гарнітурів. Згодом вишневий відтінок темніє, що вишукано виглядає в поєднанні з різьбленням і склом. Деревина без проблем гнеться, стругається, лакується.
  • Кедр. Володіє низькою щільністю, тому він стійкий до вологи, не уражається мікроорганізмами. Ідеально підходить для обробки саун і лазень.
  • Бук. Меблі з бука славиться довговічністю і багатою палітрою кольорів, до того ж вони дешевші виробів з дуба. Цю породу легко обробляти, шліфувати, фарбувати.
  • Ясень. Ця порода твердіше дубової, буває світлого і золотистого відтінку. Зустрічається при виробництві гнутих різьблений меблів, облицювального шпону.
  • Горіх. Цінується за великий вибір кольорової гами. Незважаючи на твердість, його легко обробляти. Користується попитом при створенні різьблених елементів завдяки тому, що у нього практично не утворюються відколи.

Завдяки такому вибору, кожен може купити вподобані дерев’яні предмети інтер’єру.

Фактори ціноутворення продукції з лісоматеріалів

Підсумкова ціна виробів з натуральної деревини складається з ряду основних моментів: трудомісткість виробництва, породи що використовуються, фактура матеріалу, якість фурнітури та інше.

Робота з деревом – справжнє мистецтво, яке не можна поставити на конвеєр. Витончені меблі з ясеня класичного дизайну стануть прикрасою вітальні, дубова шафа буде служити не одне десятиліття. 

Не варто економити, купуючи продукцію з клеєного масиву, адже він за якістю значно поступається цілісному дереву. Краще вибрати менш елітні породи, але потім багато років отримувати естетичну насолоду і комфорт від якісних меблів з натурального дерева.