Дерев’яні сходи надають інтер’єру респектабельності, вишуканості, благородства. Натуральний матеріал ніколи не вийде з моди. Це не дивно, адже дерево додає будинку затишок і теплу атмосферу, а тонкий, ледь вловимий аромат деревини, надає житлу особливої домашньої атмосфери.

Перш ніж купити ступені, варто визначитися з тим, якими вони повинні бути, як власник житла створить спільний дизайн будинку, колірну гамму, на який бюджет розраховує.

Тип деревини

Для виготовлення ступенів з дерева найчастіше використовують дуб, сосну, модрину, бук, горіх. У кожної породи свій особливий колір, малюнок, твердість. Навіть на дотик кожне дерево різне. При виборі натурального матеріалу варто враховувати його твердість:

  • дуже тверда – бук .;
  • тверда – ясен, тис, дуб;
  • середньої твердості – чорна сосна, модрина, груша, горіх;
  • м’яка – сосна, ялина.

Чим твердіше дерево, тим воно довговічніше, міцніше, надійніше. Але при роботі з ним варто бути вкрай обережним. У нього важко вганяти цвяхи, воно дуже крихке і легко може тріснути під час роботи.

З м’яким дерево працювати легко і приємно. Воно не тріскається і не ламається, в нього легко вганяти цвяхи, пиляти, клеїти. Але м’які породи менш довговічні і швидше руйнуються.

Також відрізняється і ціна. Тверді породи значно дорожче м’яких.

Фактура і колір

Натуральне дерево – це красиво і неповторно. У кожного бруска дерева свій унікальний візерунок. Тим, хто віддає перевагу світлим тонам, і хоче візуально розширити простір, варто віддавати перевагу світлим породам: береза, осика, клен, сосна. Розкішний бурий колір дуба і ясена додасть теплих ноток інтер’єру. Коричневі горіх або тик підходять для будинку з інтер’єром в класичних коричневих і чорних тонах.

Сходинки на сходи можуть бути червоними, рожевими, жовтими, помаранчевими, фіолетовими і навіть жовтими. При цьому такий колір буде природним, натуральним.

Блиск у кожного дерева також свій особливий. Також як і малюнок. Тому у виборі кольору і фактури важливо спиратися на свій смак, уподобання, побажання.

Декор

Дерево доречно в будь-якому інтер’єрі. Вибравши ступені правильної прямокутної форми для створення зручних сходів з гладкими рівними перилами, вийде відмінно доповнити класичний стиль.

Різьблені перила з витіюватими візерунками вражають шанувальників гротескного стилю, бароко, рококо, готичного стилю. Модний екостиль, теплий ренесанс і ніжний Шеббі шик також відмінно поєднуються з деревом.