Для створення на кухні комфортної і зручною робочої поверхні, яка прослужить довго, відмінно доповнить інтер’єр і не вимагатиме складного догляду, відмінно підходить дерев’яна стільниця. При її виборі краще відмовитися від придбання моделей з ДСП, які швидко руйнуються від вологи, а також виділяють в повітря токсичні речовини.

Тип виробу

Серед рекомендованих і популярних видів виробів, для кухні найкраще підходять такі:

  • клеєний тип – складається з міцно спресованих і склеєних брусків деревини. Спосіб виготовлення дозволяє зробити покриття будь-якої форми і розміру. Міцні, не деформуються.
  • цільне дерево – ціна таких виробів досить висока, але при цьому вони дуже якісні і служать багато років. Це найбільш екологічний і безпечний матеріал. Зовнішні характеристики значно краще за інших типів виробів. Але така стільниця більш вимоглива до догляду, може деформуватися від надмірних навантажень, підвищеної вологості.

Перш ніж купити стільницю, варто подумати не тільки про бюджет, але і про те, наскільки вийде забезпечити поверхні необхідні умови. Для стандартної кухні краще підходить клеєний тип, а коли поверхня з цільного дерева – це відмінний варіант для преміальних кухонних меблів.

Характеристики деревини

Для кухні не підходять тверді і дуже тверді породи. Постійні перепади вологи, температури, а також механічний вплив, який виключити практично неможливо, призводить до деформації твердого дерева. Краще вибрати варіанти середньої твердості:

  • кедр;
  • дуб;
  • вишня;
  • черешня;
  • ясен;
  • граб.

Вони легко встановлюються, практично не піддаються деформації. Якщо необхідний більш бюджетний варіант, можна вибрати стільницю з ясена, вишні або черешні. Дорожча, але розкішна і довговічна дубова стільниця підкреслить вишуканий смак власника житла, відмінно доповнить інтер’єр.

Дерев’яні стільниці дуже прості у догляді. На відміну від каменя і штучних варіантів на них практично не залишаються подряпини, вони витримують високі температури, не руйнуються від вологи. Навіть при появі подряпин їх можна легко прибрати.

Працювати на такій поверхні дуже приємно. Дощечки і посуд не ковзють на ній. Забруднення не в’їдаються і легко очищаються губкою.

Якісне дерево допоможе зробити не просто функціональну кухню, але і забезпечить домочадців комфортом і затишком, відмінно доповнить будь-який інтер’єр і дизайн.