Навіть якщо в будинку металопластикові вікна, це зовсім не означає, що шанувальники натурального дерева повинні відмовити собі в створенні бажаного інтер’єру. Дерев’яне підвіконня можна встановити на будь-який тип вікон, не побоюючись, що дерево почне псуватися, або вбирати в себе вологу. Сучасні способи обробки деревини дозволяють створити довговічні, міцні і надійні підвіконня з природного матеріалу. Підвіконня з деревини відмінно регулюють вологість в приміщенні, мають теплоізоляційні властивостямі, міцні. Але основна причина, чому обирають саме їх, – це розкішний зовнішній вигляд. 

Матеріал

При виборі підвіконня краще відмовитися від покупки дешевих варіантів з ДСП і МДФ. При нагріванні клей, який використовували для їх виробництва, виділяє небезпечний для здоров’я формальдегід. Краще купити моделі з масиву або клеєні щити.

Вибір породи залежить від ціни, твердості матеріалу, способу виробництва, технічних характеристик. Залежно від вартості породи діляться на:

  • недорогі – сосна, модрина, ялина. З ними легко працювати, вони теплі, добре регулюють вологість. Це м’які породи, тому варто уникати їх надмірних навантажень. Для додаткового їх зміцнення виробники часто обробляють поверхню лаком і різними покриттями.
  • середній клас – ясен, вишня, бук, дуб, граб. Значно міцніше хвойних. Більш тверді і міцні. Також можна вибрати варіанти різного кольору, від насиченого бордового, до ніжного вишневого. Оптимальний варіант для тих, хто цінує міцність, довговічність і функціональність виробу. Такі підвіконня стануть відмінною зоною відпочинку, витримують важкі вазони з квітами, збережуть тепло і забезпечать будинок затишком.
  • дорогі породи – червоне і чорне дерево. Це дорогі породи. Вони вишукані, підкреслюють тонкий смак, доповнять будь-який інтер’єр. Дуже міцні тверді породи зберігають свої властивості не одне десятиліття. Крім того, що це рідкісні породи, з ними дуже складно працювати, так як тверде дерево дуже крихке. Це впливає на вартість виробів.

Колір і фактура

Класикою вважається підвіконня з дуба, яке володіє теплим м’яким відтінком. Малюнок дерева відмінно доповнює загальний декор. За допомогою світлих порід вийде візуально розширити простір, зробити житло більш світлим. Для цього відмінно підходить бюджетне соснове підвіконня.

Виробники можуть створити виріб будь-якого розміру і форми. Але чим більше і ширше підвіконня, тим твердіше і міцніше повинна бути деревина. Володарям металопластикових підвіконь можна доповнити їх тонким дерев’яним покриттям, яке легко встановлюється, і не вимагає проведення складного і довготривалого ремонту.