Пропонуються стільниці для кухні зі штучного каменю, ударостійкого скла і нержавіючої сталі, проте, незважаючи на всі різноманітності матеріалів, багато хто зупиняє свій вибір на деревині. У місті Київ сьогодні досить популярні інтер’єри із застосуванням натурального дерева, так як вони виглядають затишно і привабливо. Але перед тим як купити дерев’яну стільницю, рекомендується ознайомитися з її особливостями і правилами догляду.

Вибір деревини для стільниці

Щоб стільниця дерев’яна прослужила не один рік, потрібно зуміти правильно підібрати матеріал для її виготовлення. Пропонуються на ринку тверді породи дерева, які відрізняються високою міцністю, але при цьому схильні до деформації. Їх форма може змінюватися через вплив на поверхню вологи і температури. А тому фахівці, кажучи про найбільш практичні і якісні матеріали, називають такі типи:

  • дуб;
  • ясень;
  • черешня;
  • вишня;
  • горіх.

Крім того, довговічність конструкції залежить не тільки від обраного матеріалу, але і від способу виготовлення стільниці. Стільниця з дерева преміум-класу виготовляється із застосуванням цільного масиву. На такі вироби буде висока ціна, крім того, на їх поверхні швидко з’являються деформації різного характеру. Через це найбільш зручними і практичними у використанні вважаються стільниці для кухні клеєного типу.

Особливості догляду

Дерево – це матеріал, який широко застосовується в побуті. Він примітний своєю стійкістю до зовнішніх впливів і екологічністю. При виготовленні стільниці та інших елементів меблів поверхня обробляється масляним просоченням і лаком, що забезпечує додатковий захист і продовжує термін служби виробу.

Однак при використанні дерев’яної стільниці, щоб надовго зберегти її привабливий зовнішній вигляд, потрібно дотримуватися певних правил:

  1. не варто різати на стільниці ножем, так як на дереві залишаться сліди порізів;
  2. дерево не можна випробовувати вогнем;
  3. на дерев’яній стільниці не варто на довго залишати воду, так як стільниця зі-часом просто почне розбухати і втрачати привабливий вигляд.

Зберегти надовго стільницю на кухні вдасться, якщо для її очищення використовувати вологі серветки, а також для догляду застосовувати спеціальні засоби, призначені для дерев’яних поверхонь.