Практично у всіх будинках сьогодні встановлюються металопластикові вікна, проте, шанувальники натуральності і екологічних матеріалів роблять свій вибір на користь виробів з дерева. Ціна на них вище, але це виправдано теплотою і затишком, які вони здатні створювати в будь-якому будинку.

Підвіконня з сосни в першу чергу привертає увагу своїм світлим кольором, цікавим деревним малюнком і ароматом хвої, які зберігається протягом тривалого часу. Щоб зважитися купити елементи меблів з натурального дерева, буде потрібно в першу чергу зважити всі переваги і недоліки матеріалу.

Плюси деревини

Дерев’яне підвіконня може бути виготовлене з різних порід дерева, але хотілося б зробити акцент саме на перевагах виробів з сосни:

  • Вартість, адже соснове підвіконня обійдеться набагато дешевше, ніж дубове або будь-яке інше. А тому для тих, хто хоче використовувати в обробці квартири дерево, але обмежений в бюджеті – сосна ідеальний варіант.
  • Обробка. Матеріал має м’яку текстуру, а тому легко піддається обробці. Завдяки цьому з’являється можливість виконувати різні фігурні вироби, не обмежуючись в розмірах і формах;
  • Екологічність. Основною перевагою застосування в оформленні приміщення дерева є його натуральність і безпека, а саме хвойні породи ще й дозволять наповнити будинок приємним, ненав’язливим ароматом;
  • Широкий вибір відтінків. Варто зауважити, що в місті Київ пропонується придбати вироби з сосни різних відтінків, а все тому, що в залежності від місця зростання колір може змінюватися від світло бежевого до практично бурого. А проведення тонування дозволяє отримати відповідний відтінок.

Мінуси

Специфічні особливості деревини визначили її основні недоліки, які потрібно враховувати, обираючи підвіконня з масиву дерева:

  1. неоднорідна структура;
  2. висока смолистість;
  3. м’якість матеріалу.

Правила догляду за поверхнею

Щоб підвіконня довше зберігало свій привабливий вигляд, не варто чистити його за допомогою абразивних порошків, вони можуть не тільки пошкодити лакофарбовий шар, але і структуру дерева. Краще використовувати спеціальні засоби для догляду за меблями. Видаляти пил необхідно за допомогою вологої серветки, а також стежити, щоб на поверхні не накопичувалась волога.